Maskoten vil være synlig på arenaene, i sosiale medier og i møte med utøvere, frivillige og publikum. Nå gjenstår én viktig ting, maskoten trenger et navn.
Vi inviterer hele idretts-Norge til å komme med forslag. Konkurransen er åpen for alle, enten du er utøver, trener, frivillig, familiemedlem, representant for et idrettslag eller bare ønsker å bidra.
Dette er maskoten

Skissen du ser her er det første møtet med maskoten til Norgesleker 2026. Figuren har et vennlig uttrykk, karakteristiske øretufser, kraftig kinnskjegg og lys, sandfarget pels. Med store øyne og et bredt smil er maskoten laget for å spre idrettsglede og fellesskap.
Illustrasjonen er foreløpig en skisse, og det endelige uttrykket vil videreutvikles frem mot lekene.
Slik deltar du
Send inn navneforslaget ditt via skjemaet under og til høyre.
Fristen for å delta er fredag 5. juni 2026. Du kan sende inn så mange forslag du ønsker, men hvert forslag må sendes inn separat.
Vinneren får ett Weekend-gavekort fra Hertz, samt caps og t skjorte fra Norgesleker 2026. Alle forslag vurderes av arrangementsteamet, som kårer navnet de mener passer best til maskoten. Vinneren vil kontaktes
Om Norgesleker 2026
Norgesleker er en nasjonal konkurransearena for utøvere med utviklingshemming, arrangert av Norges idrettsforbund. Fra 11. til 14. juni 2026 samles utøvere fra hele landet til konkurranser i 16 ulike idretter på arenaer i og rundt Skien.
Den offisielle åpningen markeres med parademarsj gjennom sentrum fredag 12. juni. Lørdag 13. juni inviteres det til festbankett for deltakere og ledsagere.
Maskoten skal bli et samlende ansikt for lekene. Vi gleder oss til å se navneforslagene deres!
Les mer om Norgesleker HER