Torsdag: Ankomst, rigg, og kveldsseminar
Torsdag 11. juni er ankomstdag for deltakere og arrangører. Arenaene rigges til helgens konkurranser, og det er mulig å utforske aktivitetstilbudene i Skien fritidspark – blant annet frisbeegolf, svømmehall og klatring. Idrettsforbundets profilstand er bemannet alle dager så lenge beholdningen rekker. Ta med en t-skjorte eller et annet plagg og få trykket den offisielle Norgeslekerlogoen, eller velg en midlertidig tatovering!
På kvelden inviteres lokale idrettslag til kveldsseminar. Mer infomasjon publiseres forløpende.
Fredag: Konkurransestart og åpningsseremoni
Fredagen starter konkurransene for alvor. I Skien fritisparker er utøvere i boccia, teppecurling, innebandy, turn/rytmisk gymnastikk, bordtennis og innendørs orientering i aksjon gjennom store deler av dagen.
Vestfold og Telemark idrettskrets inviterer også til frokostseminaret «Frokost med mening», for alle som er opptatt av idrettsglede for alle. Mer info om seminaret kommer fortløpende!
Utover ettermiddagen klargjøres arenaene for idrettene som starter lørdag. Dagen avsluttes med den offisielle åpningsseremonien i Skien sentrum kl. 18.00 Du kan lese mer om det her.

Foto: Eivind Paauw - VTIK/NIF
Lørdag: Helgens mest aktive dag
Lørdagen starter med innebandy, turn og badminton i Skienshallen, før basket overtar senere på ettermiddagen.
I Flerbrukshallen er det volleyball, boccia og teppecurling. Samtidig arrangeres dansekonkurranser i foajeen, innendørs klatring, orientering og friidrett i Fritidsparken. Flere idretter foregår også på eksterne arenaer, blant annet, golf, bowling og ridning.
Kvelden avsluttes med Norgeslekerbanketten fra kl. 19:00 – 22:00 for utøvere, støtteapparat og frivillige. Les mer om hele banketten og påmelding her: Info bankett Norgeslekene 2026. 
Foto: Christian Haukeli
Søndag: Avslutning og hjemreise
Søndag er siste konkurransedag under Norgesleker 2026. I Skienshallen spilles det kamper i innebandy og basket, mens badminton, bordtennis og volleyball preger programmet i Flerbrukshallen. Det arrangeres også lagkonkurranser i bowling, og konkurransene i rytteridrett og golf fortsetter utover dagen.
Tre dager med idrettsglede
Med 16 idretter fordelt på flere arenaer ligger alt til rette for en aktiv og sosial helg i Skien – for både utøvere, støtteapparat og publikum.
Komplett program vil legges ut senere. Endringer i konkuransseprogrammet kan forekomme.